reklama
reklama
zeneva autosalon logo 681

Ženevský souboj o evropské auto roku

V Česku se autem roku stala Škoda Kodiaq, v Ženevě se na evropské soutěži Vůz roku ani neobjevila ve finále. Kodiaq rozhodně patří ve své třídě...

Hity z automobilové Ženevy

Dnes startuje 87. ročník mezinárodního autosalonu v Ženevě. Automobilky zaplavily výstaviště desítkami novinek, zejména pak SUV nebo sportovními...
Autosalon Ženeva

Přes 140 světových a evropských novinek představí automobilky na 82. mezinárodním autosalonu v Ženevě. Dalších 40 premiér plánují výrobci příslušenství.

 

Česko budou reprezentovat všechny tři hlavní automobilky, Největší český výrobce Škoda přichystal světovou premiéru pětidveřové verze nejmenšího modelu Citigo, Hyundai předvede model i30 v provedení kombi a Kia nový C´eed, který vyrábí ve slovenské Žilině. Toyota, Peugeot a Citroën představí trojici modernizovaných mini vozů Aygo, 107 a C1 z Kolína.

 

Mezi dalšími novinkami má být například nový malý Peugeot 208, nástupce Fordu Fusion pod názvem B-Max se zadním párem posuvných dveří nebo velkoprostorová Dacia Lodgy. Volvo ukáže nové kombi V40 a Citroën sportovně užitkový C4 Aircross.

 

Poprvé by se letos měla Ženeva stát místem pro vyhlášení výsledku respektované odborné ankety Car of the Year. V mezinárodní porotě je 59 žurnalistů.

 

Nejdůležitější evropský automobilový veletrh pro první polovinu roku začíná pro veřejnost autosalon začíná 8. března a bude otevřen od 10:00 do 20:00 hodin a o víkendu od 9:00 do 19:00 hodin.

Kia: Jdeme vlastní cestou

Korejská automobilka Kia předvedla na ženevském autosalonu hybridní model Niro. "Bude velmi obtížné přesvědčit průměrného českého řidiče, aby si...
1 2 3 4
reklama