Dobrý den, jmenuji se covid-19 a chtěl bych upřímně poděkovat politické reprezentaci České republiky. Tak vstřícného přijetí a úžasných podmínek pro rozšíření se mi nedostalo nikde na světě. Příjemně mě překvapilo, jak pozitivně se k mé návštěvě postavila nejen vláda, ale i hlava státu, jakož i četní poslanci.

Nemohu svůj děkovný dopis začít jinde než u vlády ČR. Vážené ministryně a ministři, vysoce oceňuji, že jste se nebáli jít proti světovému trendu a opakovaně mi projevovat přízeň hraničící s oddaností. Nejprve v létě, kdy jste zrušili povinnost nosit otravné roušky. Poté na podzim, kdy jste kvůli volbám odkládali opatření, která by mohla mé rozšíření zkomplikovat, a dali mi čas, abych napadl co nejvíc starých lidí. A především na začátku zimy, kdy jste rozvolnili opatření pod heslem "Pojďme si užít Vánoce!". Musím říci, že já jsem si je užil báječně. Těch kontaktů! Těch příležitostí k nákaze! Takovou pohodu jsem nikde na světě neměl! Děkuji Vám!

Především bych chtěl ovšem poděkovat panu premiérovi, jehož neustálé zásahy do práce expertů zajistily, že se mohu v Česku cítit naprosto bezpečně. Zejména, vážený pane premiére, oceňuji, že jste místo koncepčního řízení, které v jiných zemích vedlo k tomu, že jsem se musel poněkud stáhnout, najel na svůj tradiční mikromanagement. Váš geniální styl, kdy osobně sháníte tu polohovací postele, tam pár dávek nějakého léku, celou zemi úspěšně přivedl do stavu, kdy levá neví, co dělá pravá, což je pro mé působení optimální. Velmi jste mi, pane premiére, pomohl i tím, že jste prozíravě odmítl potrestat vládní politiky, kteří účastí na nejrůznějších mejdanech mému šíření pomáhali. Například pana Hniličku, jemuž zůstalo lukrativní místo šéfa Národní sportovní agentury. Dokázal jste tak příkladně přispět k tomu, aby obyčejní lidé na opatření kašlali také, což mně umožňuje zabíjet Čechy po stovkách. Děkuji, děkuji, děkuji!!!

Tento článek patří do placené sekce.

Pro vás jej odemknul někdo, kdo má předplatné.


Pokud budete předplatitelem, budete moci stejným způsobem odemykat placené články i pro své přátele.
A získáte i řadu dalších výhod.

Nemenší poděkování samozřejmě patří jednotlivým ministrům. Zejména panu Karlu Havlíčkovi, který nastavuje kompenzace za zavřené provozovny tak, že řada hospodských v zoufalství otevírá, aby nezkrachovali. Ó, jak se mi v načerno otevřených hospodách daří! Vážený pane dvouministře, též Vám samozřejmě děkuji, že jste zatím odmítl zajistit povinné testování ve firmách. V provozech, kde lidé kašlou na roušky, se mi daří ještě lépe! Při výčtu poděkování nesmím samozřejmě opomenout ani pana ministra zdravotnictví Jana Blatného. Ocenil jsem, pane stále ještě ministře, když jste prohlásil, že se do úmrtí mou zásluhou počítají i oběti autonehod. Tak kreativní pomoc, dokonale nahrávající mým spolupracovníkům vyrábějícím hoaxy, jsem z vašeho místa opravdu nečekal. O to víc za ni děkuji!

A samozřejmě last but not least musím poděkovat hlavě státu. Pane prezidente Miloši Zemane, dokázal jste, věren zásadám Vaší úspěšné politické kariéry, udělat vše pro to, aby společnost zůstala co nejvíce rozdělená, což vytvořilo skvělé podmínky pro mé úspěšné rozšíření v Česku. Na začátku jste moudře tvrdil, že vlastně o nic nejde. Poté jste místo povzbuzování lidí, aby se sjednotili proti mně, poštvával své voliče proti opozici. A nakonec jste geniálně prohlásil, že lidé, kteří odmítají očkování, jsou lehce dementní. Tím jste rafinovaně dosáhl toho, že ti, kdo váhali, zdali se mají dát proti mně očkovat, se zatvrdili a očkování se vyhnou. Zvláště bych v této souvislosti chtěl poděkovat za Váš výrok, že existují pochybnosti o účinnosti vakcíny AstraZeneca. Takovou sabotáž očkování neprovedla hlava státu v žádné zemi. Opravdu nevím, jak Vám poděkovat.

Vážený pane premiére, milá vládo, vážený pane prezidente. Ještě jednou děkuji a věřím, že úspěchy, kterých jsme společně dosáhli, tedy přes 20 tisíc mrtvých Čechů a poničená ekonomika země, nejsou poslední.

V úctě a naději na další dobrou spolupráci Váš covid-19.

Související
Související

Líbil se vám článek? Chcete víc takových článků?

Kupte si předplatné a můžete si je číst všechny. Navíc bez reklam a s možností odemykat placené články pro přátele.

Vyzkoušejte předplatné HN+
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru