Každoročně se těším na lednový kulatý stůl pořádaný americkým týdeníkem Barron's, kde diskutují výhled ekonomiky a trhů přední portfolio manažeři a analytici.

Tento článek patří do placené sekce.

Pro vás jej odemknul někdo, kdo má předplatné.


Pokud budete předplatitelem, budete moci stejným způsobem odemykat placené články i pro své přátele.
A získáte i řadu dalších výhod.

I letos bylo obsazení hvězdné. Nechyběla například Abby Joseph Cohenová, hlavní analytička Goldman Sachs, nebo Jeremy Gundlach, miliardář a uznávaný manažer fondu DoubleLine Capital. Loni během stejné akce předpověděl řadu událostí, které se v roce 2018 odehrály.

Letošní setkání expertů bylo oproti řadě minulých let ještě zajímavější tím, že se konalo těsně po skončení roku, který je mnohými označován za jeden z nejhorších za několik desetiletí, když klesaly akcie, dluhopisy i komodity současně. Kdo čekal od nejzkušenějších předpovědi krize, kolapsu nebo alespoň dalších propadů na kapitálových trzích, byl zklamán. Účastníci se poměrně jednohlasně vyjadřovali právě opačně.

I Gundlach, který patřil u stolu k největším pesimistům, předpokládá další poklesy akciového trhu jen v prvním pololetí. Ve druhém pololetí stejně jako většina ostatních počítá s růstem trhů.

Jako zásadní vlivy vidí ukončení utahování měnové politiky centrálních bank a možnost vyřešení obchodních sporů mezi USA a Čínou. Kdyby se tak stalo, mohou podle diskutujících akcie posílit na nová maxima.

Související

Líbil se vám článek? Chcete víc takových článků?

Kupte si předplatné a můžete si je číst všechny. Navíc bez reklam a s možností sdílet přátelům.

Vyzkoušejte předplatné HN+
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru