Afroamerický hudebník Wynton Marsalis (1960), který v příštím týdnu již podruhé zavítá do Prahy - viz první strana Kultury a umění –, bývá označován za vůdčí osobnost generace neoklasiků, která nastoupila v 80. letech. Mnozí kritici v něm vidí ale nejvýznamnější postavu současné americké hudby vůbec.

Marsalis pochází z věhlasné rodiny jazzmanů. Před časem se s nejbližším příbuzenstvem sešel na desce Joe Cool's Blues, inspirované komiksovými příběhy psa Snoopyho a jeho kamarádů – otec Ellis, jenž se řadí k předním neworleanským hudebníkům, usedl za klavír, bratr Branford, který letos také koncertoval v Praze, hrál na saxofon, bratr Delfeayo na trombón (a navíc desku produkoval).

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.