Zkušený hollywoodský režisér a producent Ivan Reitman (připomeňme například jeho Krotitele duchů, Dvojčata, Policajta ze školky, Juniora) natočil další komedii s hvězdným obsazením. Jmenuje se Šest dní, sedm nocí (do kin uvádí Falcon) a hlavní role vytvořili Harrison Ford a Anne Hecheová.

Příběh filmu, okořeněný lehkým humorem, je vytvořený na základě mnohokrát použitého, ale téměř vždy úspěšného klišé: Na pustém ostrově ztroskotají s malým letadlem dva lidé, kteří se nesnášejí a které dohromady svedl pouze obchod. Aby přežili, musejí překonávat nejen neuvěřitelná nebezpečí, ale i vzájemnou animozitu. Jejich vztah se pomalu proměňuje, a když se zachráněni vrátí do civilizovaného světa, pochopí, že bez sebe nemohou žít. Harrison Ford je vynikající herec a je takový i v Šesti dnech, sedmi nocích. Je stále přitažlivý, je vtipný, mužný a důvěryhodný.

Přesně to vyžaduje role pilota Quinna Harrise, který dobrovolně přijal doživotní vyhnanství v tropickém ráji tichomořských ostrovů. Anne Hecheová, která hraje trochu neurotickou redaktorku newyorského módního časopisu Robin, je zajímavou osobností tvořící určitou protiváhu sexuálním symbolům typů Stoneové nebo Moorové. Není sice tak dokonale krásná, ale zato z ní vyzařuje inteligence, smysl pro humor a ironii.

Úžasnou podívanou nabízí exotické prostředí ostrova Kavai, kde se film natáčel. Kavai je nejstarší a nejméně dostupný z havajských ostrovů a tvůrci dokázali najít a pro film dokonale využít překrásná, civilizací nedotčená místa a romantická zákoutí s jejich neopakovatelnou atmosférou.

Související