Logica koupila FCC Folprecht

Praha (mav)
Britská společnost Logica, jež je aktivní na trhu počítačových technologií, koupila za 315 miliónů korun významnou českou softwarovou společnost FCC Fol-precht. Včera o tom informoval generální ředitel Logica Jan Kubát s tím, že počet zaměstnanců spojených firem dosáhne 350.
Britové hodlají dokončit kontrakt již na konci letošního roku. "Na trhu informačních technologií by měl tento subjekt hrát významnou roli," řekl Kubát. Podle jednoho ze zakladatelů FCC Folprecht Miroslava Folprechta vznikla firma v roce 1990 a v současné době působí v 11 městech České republiky. V loňském roce dosáhla společnost FCC Folprecht obratu ve výši 630 miliónů korun, což představuje meziročně růst o 31,3 procenta. Podle časopisu Computer World zaujala 21. příčku v žebříčku firem v odvětví informačních technologií v České republice.
Společnost Logica působí ve 23 zemích celého světa, kde zaměstnává na sedm tisíc lidí. Zmíněná akvizice by podle představitelů firmy měla zvýšit příjem na jednu akcii Logica plc. v následujícím fiskálním roce (1999/2000). Posílení pozic v České republice přitom dává šanci, že společnost vykáže v příštím roce silný nárůst tržeb i zisku. Na trhu bude nová firma působit pod obchodní značkou Logica, s. r. o. Akvizice by také měla sloužit společnosti Logica jako odrazový můstek na trhy dalších zemí střední a východní Evropy, kde míří do telekomunikací a energetiky velké investice, uvedl ředitel firmy Logica plc. pro rozvoj Mario Anid.

Související