V Brně tenis hvězd i nové generace

* Tenisový exhibiční turnaj BVV Open v Brně pod názvem Světové hvězdy versus nová generace odstartuje dnes od 17 hodin prvním zápasem Slovenka Nagyová proti Belgičance Appelmasové.
Brno (žak)
Největšími hvězdami brněnského turnaje, v jehož banku je půl miliónu dolarů, jsou ale domácí hráčka a světová trojka Jana Novotná a zástupkyně mladé generace, ruská hvězdička a svěřenkyně trenéra Pavla Složila Anna Kurnikovová. Včerejší los rozhodl, že po úvodním duelu Nagyové a Appelmansové nastoupí na greensetový kurt v pavilónu B brněnského výstaviště Rakušanka Schettová (24. na žebříčku WTA) s patnáctiletou australskou nadějí a vítězkou letošní juniorky na US Open Jelenou Dokicovou. Vítězka tohoto zápasu narazí v semifinále na druhou nasazenou Kurnikovovou (13.), zatímco nasazená jednička Novotná se střetne v sobotním semifinále s vítězkou prvního zápasu.
V původním složení turnaje došlo před několika dny k radikálním změnám, které si vyžádala zranění původně ohlášených Testudové, Barabanščikové a Mauresmoové.
Startovné a prémie za umístění jsou záležitostí smluv jednotlivých hráček s firmou Teleaxis a zainteresované strany se dohodly, že částku nebudou zveřejňovat. Kromě startovného ale zvyšuje motivaci také vítězná prémie 20 tisíc dolarů.
Vedle tenisu a módní přehlídky, která loni mezi hráčkami i diváky sklidila velký úspěch, si mohou tenistky zastřílet a také zajezdit v závodním voze na Masarykově okruhu v Brně. Turnaj pokračuje v sobotu od 15 hodin semifinálovými zápasy, finále se hraje v neděli od 14 hodin.

Související