V nanejvýš stylových prostorách, v modernistickém, kubisticky laděném Domě U Černé Matky Boží v centru Prahy, byla otevřena výstava přibližující ideu i praxi výmarského Bauhausu a jeho vztah k evropské, respektive české avantgardě dvacátých let. Víc než dvě stovky exponátů - výtvarných děl, designérských a architektonických návrhů, dokumentů, či fotografií -, z nichž mnohé se veřejnosti představují vůbec poprvé, nabízí názorný pohled na počátky jedné z nejosobitějších avantgardních škol našeho století. 

Bauhaus byl ve Výmaru založen v dubnu 1919. Byl pevně spojen s politickým, společenským i ekonomickým vývojem tzv. Výmarské republiky. Proto musel po roce 1925, kdy v Durynsku nastal obrat doprava, Výmar opustit a přesídlit zprvu do Dessavy a později do Berlína. 

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.