Briegel Bros Band vystupuje dnes večer v ostravském klubu Atlantik - Centru kultury a vzdělávání. Pětičlenná jazzrocková skupina z lotrinského města Nancy se inspiruje velkými klasiky typu Milese Davise nebo Chicka Corey. Čerpá zároveň podněty z dalších oblastí populární hudby, např. z funku či latinskoamerického stylu. Koncert se koná v rámci Francouzského podzimu v Ostravě. 

Mimořádné představení pražského Divadla v Dlouhé nabízí dnes v 19 hodin básnickou hru Josefa Topola Konec masopustu. Výtěžek bude věnován zaplavenému divadlu v Uherském Hradišti.

Historii hudby na špičce jehly přibližuje od včerejška stejnojmenná výstava Národního technického muzea v Praze. Sestavena je z desítek exponátů souvisejících se záznamem zvuku. Potrvá do konce roku.

V provedení Panochova kvarteta zazní dnes od 19.30 v pražském Rudolfinu premiéra Smyčcového kvartetu č. 4 soudobého skladatele Jiřího Temla. Pořádá Český spolek pro komorní hudbu.

Volební kampaň jako divadlo je tématem dnešní diskuse o stylu dvou posledních volebních kampaní v Polsku, která od 18.30 začíná v sále Francouzského institutu v Praze. Součástí akce, kterou pořádá Polský institut, je projekce dokumentu Jaké Polsko. Hostem bude komentátor deníku Gazeta Wyborcza Ernest Skalski.

O japonském čajovém obřadu budou dnes v sále Muzea Kroměřížska přednášet orientalista Robin Heřman a japanistka a majitelka čajovny Miyabi Darja Kawasumi. Přednáška nazvaná Putování čajového lístku začíná v 17 hodin.

Jazzové skupiny Eye of the Hurricane a J. J. Jazzmen hrají dnes v rámci královéhradeckého festivalu Jazz Goes to Town. První koncertuje od 19 hod. v Divadle Drak, druhá od 21.30 v Jazz Clubu Satchmo. 

Související