Před třiceti lety zahájil svoji závratnou kariéru jeden z nejoblíbenějších domácích interpretů klasické hudby, houslista Václav Hudeček. Když v polovině listopadu roku 1967 vystoupil na londýnském koncertě s Royal Philharmonic Orchestra, předpověděl mu David Oistrach velkou budoucnost a zároveň mu nabídl pedagogickou pomoc.

Výroční koncertní sezónu Václava Hudečka připomene koncert, který se 24. září uskuteční v rámci mezinárodního hudebního festivalu Moravský podzim. Houslistu na něm doprovodí Orchestr českých komorních sólistů, který bude řídit Pavel Kogan. Na programu je Čajkovského Serenáda pro smyčce C dur, Bachův Koncert d moll pro dvoje housle a také Vivaldiho Čtvero ročních dob. Právě za nahrávku proslulé skladby italského barokního mistra převezmou v Brně Václav Hudeček i Pavel Kogan platinovou desku Supraphonu za 50 tisíc prodaných nosičů.

V rámci jubilejního vystoupení představí Václav Hudeček také mladou talentovanou houslistku Lindu Pařenicovou, které je dnes právě tolik (15 let), kolik bylo jemu, když začínal. Představení posluchačky druhého ročníku brněnské konzervatoře není ovšem jen nějakým efektním gestem. Václav Hudeček stojí v čele nadace Musica noster amor, která se soustavně věnuje prosazování začínajících interpretů. (im)

Související