Nejlepší kanoisté v mořském zálivu

PRAHA (ČTK) - Na přírodní dráze v zálivu Atlantského oceánu u města Dartmouth se od zítřka do neděle uskuteční za účasti závodníků z 50 zemí 28. mistrovství světa v rychlostní kanoistice.
Za oceán odcestovala také patnáctka reprezentantů České republiky. Při stagnaci české ženské rychlostní kanoistiky nás tentokrát budou v Kanadě zastupovat pouze muži. Největší nadějí je dvojnásobný olympijský vítěz Martin Doktor. Na červencovém mistrovství Evropy v Plovdivu vyhrál závod na 1000 metrů a skončil druhý na poloviční trati. Ve stejných disciplínách chce uspět také Dartmouthu a navíc přidá ještě dvousetmetrovou trať.
S ambicemi na medaili bude startovat také bronzová čtveřice z ME ve sprintu na 200 metrů ve složení Petr Procházka, Tomáš Křivánek, Petr Fuksa a Pavel Bednář. Fuksa s Bednářem budou navíc startovat na 200 a 500 m v deblu. Úspěch v podobě čtvrtého místa na trati 1000 metrů při premiéře na ME by chtěla ve světové konkurenci potvrdit také druhá čtyřkánoe Jiří Neander, Petr Štěrba, Petr Pojezný a David Kozelský. V kategorii deblkajakářů budou Jiří Polívka a Karel Leština zkoušet štěstí na všech třech tratích. Český kontingent na šampionátu potom doplní posádka čtyřkajaku ve složení Jiří Kubíček, Mário Kellner, René Kučera a Pavel Holubář na kilometru.

Související