Fotbalový pohár získal na vážnosti

Strahovským finále Poháru ČMFS - Raab Karcher Cupu mezi Slavií a Duklou se definitivně zatáhla opona za fotbalovou sezónou 1996/97. Slávisté si vítězstvím zajistili účast v PVP, zatímco na Pohár UEFA se díky nim mohou těšit také v Brně.
[*] Fotbalisté Dukly, dnes už staronoví účastníci nejvyšší soutěže, prohráli v nastaveném čase "zlatým gólem", byť mohli těsně před koncem normální hrací doby utkání rozhodnout. Přesto však z porážky nebyli příliš smutní, už účast ve finále považují za velký úspěch. Na cestě k němu totiž museli vyřadit také čtyři prvoligové celky - České Budějovice, Opavu, Plzeň a Olomouc! Slávisté měli úlohu poněkud jednodušší - z elitní soutěže narazili "pouze" na Jablonec a Ostravu, která předtím zdolala Spartu.
[*] Příjemně překvapila solidní divácká účast. Přes osm tisíc fanoušků čekal vzhledem k začátku stanovému na 14.30 hodin asi málokdo. Zůstává proto otázkou, zda do budoucna posunout výkop finálového duelu do večerních hodin. V Evropě se sice hraje obvykle od 20.15, to už však vylučuje příjemné odpoledne s dětmi. Zdá se, že divákům zvolená doba docela vyhovovala, zvláště když u nás nemá domácí pohárová soutěž na rozdíl od ostatních evropských zemí zatím tak velkou sledovanost.
[*] Trenér Slavie František Cipro neskrýval po utkání spokojenost. "Fotbal byl velmi kvalitní a myslím, že oba týmy podpořily vážnost soutěže. Na konci jsme měli i kus štěstí, děkovat můžeme brankáři Stejskalovi. Bravurně zlikvidoval stoprocentní šanci Černého. Dukla sehrála takticky kvalitní partii, a pokud bude hrát takhle v lize, mohla by být její ozdobou. Hodně nás potrápila." Ladislav Škorpil, lodivod Dukly ocenil přístup svých "oveček": "Domnívám se, že jsme přispěli k povýšení pohárové soutěže na odpovídající úroveň. Kdyby došlo na penalty, možná bychom uspěli my. V minulosti se nám při nich obvykle dařilo."
ZUZANA MUSÍLKOVÁ

Související