O Vánocích bude mít ve Spojených státech premiéru nový film Kazatelova žena (The Preacher's Wife). Natočila ho režisérka Penny Marshallová (Velký, Čas probuzení, Velké vítězství) za přispění našeho kameramana Miroslava Ondříčka. Předlohou se stala klasická filmová komedie The Bishop's Wife (Biskupova žena) z roku 1947, v níž titulní role vytvořili Gary Grant a Loretta Youngová. Nová verze bude ovšem výrazně posílena o hudební složku - vždyť titulní roli pastorovy ženy, která se zamiluje do anděla, jenž navštíví jejího přepracovaného manžela, vytvořila populární zpěvačka a herečka Whitney Houstonová. Po jejím boku vystoupí Denzel Washington a Courtney B. Vance.

Předzvěstí filmové novinky, která se do našich kin dostane zjara, se ovšem již nyní stává stejnojmenný soundtrack (Preacher's Wife, Arista/BMG, celkový čas: 62 minuty) s patnácti filmovými písničkami. Čtrnáct z nich interpretuje neopakovatelným způsobem právě Whitney Houstonová, jež má s filmovými písničkami ty nejlepší zkušenosti (soundtracku The Bodyguard se prodalo na celém světě víc než sto miliónů kopií).

Charakter filmu určil také charakter hudby a písní; mnohé z nich nesou vysloveně duchovní poslání. Whitney si proto ke spolupráci - kromě několika sborů - přizvala také svoji maminku, proslulou gospelovou zpěvačku Cissy Houstonovou, která má sólo v tradicionálu The Lord is My Shepard - Hospodin je můj pastýř, jehož text je odvozen od 23. žalmu. Ale na albu posluchač najde také novou verzi písničky Annie Lennoxové Step By Step, jež se stala prvním singlem pro Evropu a Latinskou Ameriku.

Související