SIS až včera dementovala pravost rozhovoru Hudek-Lexa

BRATISLAVA (ČTK) - Slovenská informační služba (SIS) až včera, třetí den po zveřejnění, dementovala pravost údajného telefonického rozhovoru ministra vnitra Ľudovíta Hudka a ředitele SIS, v němž se oba činitelé domlouvali na odstranění nepohodlných vyšetřovatelů únosu prezidentova syna.

Ředitel SIS Ivan Lexa "si nevzpomíná" na žádný telefonát s ministrem vnitra, který by byl shodný se zveřejněným materiálem, a "vylučuje jeho autentičnost", praví se v prohlášení mluvčího tajné služby Miroslava Šáškyho. "Experti SIS podle předběžného zkoumání považují za pravděpodobné, že jde o studiový sestřih a úpravu, uskutečněnou za použití imitátorů hlasu, sestřihů veřejných vystoupení a sestřihů více nelegálně odposlouchávaných telefonických rozhovorů," praví se v prohlášení.

Podle SIS navíc odvysílaný materiál neodpovídá přepisu údajného rozhovoru, který novinářům poskytla Pittnerova komise zkoumající únos prezidentova syna. Z toho je prý zřejmé, že nahrávka i text pocházejí z téže dílny a že byly vícekrát upravované.

Na včerejší tiskové konferenci opoziční SDĽ její místopředseda Ľubomír Fogaš odsoudil zveřejnění telefonátu Lexy a Hudka, který podle SDĽ poškodil zájmy republiky doma i v zahraničí.

Související