Dnes večer o dvacáté hodině vystoupí v pražském Edenu se svým septetem americký saxofonista Wayne Shorter, jeden z legendárních strůjců novodobé podoby jazzu. Koncert se koná v rámci přehlídky Teacher's Jazz, kterou v Praze produkuje Agharta Jazz Centrum spolu s Assembly Direct.

Během dlouhých pětatřiceti let své hudební kariéry hrál Wayne Shorter s tolika vynikajícími muzikanty, kteří měnili běh jazzu, že již to samu by mu zajistilo trvalé místo na výsluní. Ovšem těžko by se mezi ně propracoval, kdyby nebyl stejně dobrý jako oni.

Začínal na přelomu padesátých a šedesátých let ve skupinách Horace Silvera a Maynarda Fergusona. Zakrátko ale přešel k proslulým Jazz Messengers Arta Blakeyho, kde na sebe konečně upoutal pozornost publika i kritiky. V roce 1962 získal cenu prestižního měsíčníku Downbeat jako "nová hvězda" mezi saxofonisty, o pět let později - to už hrál ve skupině Milese Davise - obsadil na žebříčku Downbeatu v kategorii sopransaxofon první místo a udržel si ho po dalších sedmnáct let.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.