Je možné se ptát, zda dnes, na prahu 21. století, je třeba ještě oživovat prastarý příběh Mary Shellyové o Frankensteinovi a podivné bytosti, kterou stvořil. Zvlášť když se ve stoletých dějinách filmu román dočkal řady přepisů, z toho hned několika hollywoodských.

Při práci nad snímkem Frankenstein (Mary Shelley's Frankenstein, USA 1994) se sešlo několik významných osobností soudobého filmu. Producentem snímku byl známý hollywoodský tvůrce Francis Ford Coppola. Režisér, spoluproducent a představitel titulní role Kenneth Branagh patřil k slibným osobnostem anglického divadla (působil v Royal Shakespeare Company). Po nominaci na Oscara za svůj shakespearovský přepis Jindřich V. byl pozván do Hollywoodu, kde mimo jiné vytvořil jiný netradiční přepis Shakespearovy hry Mnoho povyku pro nic. A do třetice: postavu Bytosti a Muže ostrých rysů ve Frankensteinovi stvořil věhlasný herec (a dnes také režisér) Robert De Niro. Ovšem i v dalších rolích vystupují dobří herci: Helena Bonham Carterová, Tom Holce, John Cleese aj.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.