Humpolecká Autia vychází vstříc zákazníkům

[*] Mezinárodně uznávaný certifikát je už samozřejmostí

Výroba izotermických, chladírenských a mrazírenských nástaveb na užitková vozidla (na podvozky Mazda E2000, TAZ 1500, Avia A31N, Variant, Ford Transit) je rovněž nosným výrobním programem akciové společnosti Autia Humpolec. Podle ředitele Miloslava Patáka je základní filozofií firmy maximální přizpůsobivost se požadavkům uživatelů (přepravců) při stoprocentním dodržení všech příslušných předpisů a norem.

Autia vyrábí izotermické, chladírenské a mrazírenské nástavby, jako kompaktní skříně z polyuretanových desek opláštěných laminátem. Nástavba je osazena po- dle typu skříně a přání zákazníka zadními dvoukřídlými, případně bočními dveřmi (křídlovými nebo posuvnými). Závěsy a kování dveří jsou dodávány v provedení z nerezavějící oceli. Používané vícejazýčkové těsnění dveří zahraniční provenience zajišťuje spolehlivou těsnost a tepelnou izolaci. Uživatelskému režimu je maximálně přizpůsobena podlaha ložného prostoru (vodovzdorná protiskluzová překližka, nerez nebo hliníkový plech, litá vrstva pryskyřice, apod.) a použití dalších prvků pro zajištění nákladu, aretaci a ostatních elementů usnadňujících přepravu.

Při dopravě zboží, které vyžaduje zachování stálé teploty, jsou důležité izolační vlastnosti přepravního prostředku. Tyto schopnosti jsou u nástaveb ověřeny měřením ve státní zkušebně VCHÚT v Praze a odpovídají předpisu ATP pro třídy IN, FNA, FRA, FRB a FRC. Ke každé nástavbě je dodáván mezinárodně uznávaný certifikát. Mrazírenské a chladírenské skříně jsou podle požadované vnitřní teploty a provozního režimu osazovány odpovídajícími chladicími jednotkami Carrier a Thermo King.

Jedním ze záměrů a. s. Autia Humpolec je vedle rozšíření obchodní činnosti a prohloubení kvality prováděných servisních činností i navázání spolupráce s výrobci automobilů a značkového automobilového příslušenství a náběh výroby manipulační techniky. V loňském roce dosáhla společnost podle předběžných výsledků provozní výnosy 141,55 miliónu Kč a zisk osm miliónů Kč, v roce 1993 provozní výnosy dosáhly 139,64 miliónu korun a zisk 7,887 miliónu Kč.

Související