Pohár UEFA v kopané: Mnichov 1860 - Drnovice 1:0

Ani statečný výkon nestačil

V odvetném utkání prvního kola Poháru UEFA prohráli fotbalisté Drnovic v Mnichově s domácím týmem TSV 1860 rozdílem jediné branky a po domácí remíze 0:0 jsou z dalších bojů vyřazeni.
Mnichov (čtk)
Drnovická taktika vycházela z dokonale zajištěné obrany. Tento záměr byl po celý první poločas nesmírně účinný, mnichovští "lvi" se při rozehrávce trápili a do střeleckých příležitostí se dostávali pouze sporadicky. Navzdory dokonalé defenzívě však Drnovice využívaly každou příležitost k protiútokům. Střelecké pokusy mnichovských hráčů postrádaly přesnost. V 26. min. však drnovický brankář Vaniak pádem pod nohy zmařil šanci útočníka Maxe.
V úvodní čtvrthodině druhé půle přetížení drnovičtí zadáci často nevěděli, kam dřív skočit, v koncovce však mnichovské hráče převyšoval skvělými zákroky brankář Vaniak. Největší šanci domácích spálil v 61. minutě Max, jenž zcela sám před Vaniakem trefil z deseti metrů jen břevno. V 74. minutě však drnovická obrana přece jen kapitulovala. Hässlerův trestný kop se odrazil od zdi přímo před Kurze, jenž střelou k tyči otevřel skóre utkání. Po této brance Drnovice otevřely hru. Červenka zakončil v 81. minutě slibný únik střelou vedle a o minutu později musel únik Gomése v poslední chvíli řešit brankář Jentzsch. Navzdory snaze se však českému týmu vyrovnat nepodařilo a favorizovaný německý klub neskrýval radost z těsného vítězství.
Mnichov 1860 - FK Drnovice 1:0 (0:0). Branka: 74. Kurz. Rozhodčí: Chudějev (Ázerb.). ŽK: Mykland. Diváci: 20 000. První zápas 0:0, postupuje Mnichov.
Trenér Drnovic Karel Večeřa: "V 1. poločase jsme nepustili soupeře do žádné vážnější šance. Po přestávce nás domácí přehrávali zejména ve středové řadě, dostávali se do šancí a jen se štěstím jsme si drželi čisté konto. V době, kdy jsme chtěli sami otevřít hru a vstřelit branku, nás Mnichov předešel." Hostující kouč vyjádřil maximální spokojenost s poslední čtvrthodinou, kdy Drnovice dostaly soupeře pod tlak a měly i několik šancí. Bohužel, ani jednu z nich neproměnily.