V Drnovicích branka nepadla

Praha (mich, tv)
Bojovný výkon podložený kvalitní hrou v obraně přinesl fotbalistům Drnovic v úvodním utkání 1. kola Poháru UEFA cennou remízu 0:0 s favorizovaným týmem Mnichova 1860.
V týmu hostí nezbylo místo pro Čížka ani Votavu. Ve středu operovaly hvězdy Hässler a Nor Mykland, v ofenzívě ovšem nebyl bavorský celek postrachem. Taktika Drnovic vycházela z dokonale zajištěné obrany, které ze středu pole vypomáhal nejčastěji hbitý Valnoha, a každou příležitost využívali Cupák s Tumou k rychlým protiútokům.
V 11. minutě vystrašil po Ujlakyho trestném kopu brankáře Hofmanna nabíhající Formánek, jehož hlavička se odrazila od břevna. O šest minut později se do slibné pozice po přesném centru Cerneho z pravé strany dostal útočník Max, ale do rány mu v poslední chvíli skočil brankář Vaniak.
S dalšími pokusy o křídelní hru s centrovanými míči před branku si poradil v trestném území brankář Vaniak, jenž řešil složitější situaci pouze po akci obránce Kurze. Zadákům Mnichova několikrát zamotal hlavu svými kličkami Cupák. Ve 41. minutě se zbavil strážce Kurze a únik zakončil střelou do boční sítě. Ve vysokém tempu se hrálo i ve druhé půli, Drnovičtí se zbavili respektu a mohli i vyhrát. K zakončení však chyběla potřebná jistota, chladnokrevnost a klid.
Drnovice - 1860 Mnichov 0:0. Rozhodčí: de Bleeckere - Gerard, de Coninck (všichni Belgie). ŽK: Červenka, Tuma - Zelic. Diváci: 7024.