Pohár UEFA: Drnovice premiéru zvládly

Drnovice (mak)
Nejmenší víska na mapě fotbalo-vé Evropy si v předkole Poháru UEFA poradila s bosenským klubem Budučnosť Banoviči a do odvety (24. srpna) poveze velice slibný třígólový náskok.

Drnovice - Banoviči 3:0

V úvodu utkání na domácích ležel stín nevydařených ligových zápasů, ale postupně dostávali soupeře pod tlak a zejména zásluhou Cupáka si vypracovali i gólové šance. Jmenovaný trefil už v úvodu boční síť, po něm se neprosadil Pergl a opět Cupák v dobré pozici přestřelil. Hosté zazlobili pouze jednou, když se střelou Kahrimanoviče měl hodně práce Vaniak.
Klíčovým momentem byla druhá minuta po změně stran, kdy Perglovu střelu srazil do vlastní sítě Čergič. Hosté ve snaze vyrovnat trochu otevřeli hru a drnovičtí ofenzívní hráči měli hned více prostoru, což svědčilo zejména Cupákovi. Ještě před jeho střeleckým probuzením však trefil Ujlaky tyč a Tumovu ránu vyrazil z opuštěné branky obránce Husanovič. Bosenská obrana se pod tlakem soupeře dopouštěla častých chyb, a tak úplně volný Cupák mohl s přehledem proměnit centr Ujlakyho ve druhý gól.
Už za šest minut vybuchly drnovické ochozy radostí potřetí. Cupák využil chyby brankáře Mujkiče a pohotově dorazil do branky vyražený míč. Skóre se mohlo ještě pohnout ve prospěch domácího týmu, ale Brazilec Gomes, který přišel na hřišti až v závěru, netrefil z deseti metrů úplně opuštěnou branku. Premiéra Drnovic v druhé nejsledovanější klubové soutěži v Evropě dopadla výtečně, postup do prvního kola by měl být v silách týmu, byť hodně oslabeného.
Branky: 66. a 72. Cupák, 47. Čergič vlastní. Rozhodčí: Chudějev - Asadov, Karimov (všichni Ázerbajdžán). Bez napomínání. Diváků: 4256. Poločas: 0:0.
FK Drnovice: Vaniak - Holeňák - Pergl, Brabec, Kinder - Zavadil, Červenka, Ujlaky, Valnoha (90. Sninský) - Cupák (83. Gomés), Tuma.