S dnes už bývalým poslancem TOP 09 Dominikem Ferim odešel z politiky muž, který si uměl na sociálních sítích získat popularitu jako nikdo jiný. A byť strany věří, že mají spoustu nadějných politiků, jejich propagace se jim nedaří. Platí to přitom politickými stranami napříč.

„Většina mladých členů ODS je na sítích ‚doma‘, a není tedy potřeba jim zvlášť radit,“ říká mluvčí ODS Václav Smolka. Přesto mladí politici největší pravicové strany v Česku jsou na sociálních sítích řádově méně sledovaní než předseda Petr Fiala nebo třeba i bývalá místopředsedkyně Alexandra Udženija.

Ještě hůř jsou na tom Mladí sociální demokraté, z nichž přitom v minulosti vzešli bývalí premiéři Stanislav Gross a Bohuslav Sobotka nebo současný ministr vnitra Jan Hamáček. A zatímco šéf hnutí ANO Andrej Babiš hlavně na Facebooku a Twitteru díky vydatné pomoci svého marketingového odborníka Marka Prchala nasbíral stovky tisíc sledujících, předsedkyně Mladého ANO Markéta Plesníková nemá na Facebooku zřízený ani politický profil a na Twitteru ji sleduje dvanáct lidí. 

„Twitter zatím nepoužívám jako svoji aktivní komunikační platformu, jsem spíše pasivní konzumentkou,“ vysvětluje Plesníková s tím, že o svoje účty na sociálních sítích se stará sama.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se