Když se před dvanácti měsíci začala šířit nemoc covid-19, optimisté tvrdili, že i pandemie může být příležitostí, jak dělat věci jinak, lépe. Hodně se hovořilo o tom, že nákaza změní pracovní chování, a je pravda, že takto hromadný experiment s prací z domova neboli home officem nikdo v historii dosud nezkusil. Pandemie také výrazně napomohla digitalizaci školství. Obdobně se do on-line prostoru přesunuly obchody a představa, že si budeme kupovat oblečení na míru poté, co danému obchodu pošleme údaje o naší postavě, už vůbec nezní jako ze sci-fi. A s ohledem na ušetřený čas vůbec nemusí jít o katastrofu.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku

Jan Havliš 25.02.2021 09:49
"vládnutí" současné vlády, bez solidarity, metodou spálené země, poškodí ČR natolik, že i kdyby příští vláda byla skvělá, napravit naši pošramocenou pověst v zahraničí, domácí rozvrácenou společnost a hospodářství bude takřka nadlidský úkol. současný politický populizmus, úplně odtržený od zodpovědnosti a odbornosti, který daleko svou neschopností překonává technokracii a kleptokracii let devadesátých, je jako dno vypuštěného rybníka, jak v něm jeden uvízne, horko těžko se dostává zpět, na břeh. ne že by politici těch devadesátých let nezavinili tuto situaci degradací domácí politiky (např. slavná opo-smlouva), ale nová generace politiků jen starý systém "vylepšila" o politické PR, tak aby to vnějškově vypadalo lépe, základ je však stejný (korupce, dotační podvody). tváří v tvář skutečným problémům, které nelze "řešit" jejich ignorováním a hozením odpovědnosti na druhé, se odhalila neschopnost populistů cokoliv smysluplně plánovat, organizovat a nakonec i provést. přidejme k tomu frustraci chudých a přehlížených, a máme zaděláno na slušný průšvih. absence sebereflexe, neochota přiznat chybu, trapné lhaní, jen abychom neztratili tvář, tyhle orientální manýry, které tu snad máme ještě po bolševicích, jsou už jen svodidly v tomhle bludném kruhu, které nedovolují z něj snadno vystoupit. jako občan této země cítím hanbu a frustraci, nicméně věřím a doufám, že i tak se situaci podaří zvrátit, a ČR nebude jen to vzteklé dítě uprostřed evropy, které sobecky a chtivě sahá po cizích hračkách a své nikomu nepůjčí.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru