Rada České televize (ČT) je podle zákona orgán, kterým veřejnost uplatňuje své právo na kontrolu činnosti ČT. Českou televizi ani jejího generálního ředitele neřídí, zároveň jím ani není řízena. Jakkoliv to generálnímu řediteli Petru Dvořákovi − alespoň podle jeho posledního rozhovoru v Hospodářských novinách − očividně nevyhovuje.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku

Roman Koňařík 25.02.2021 13:48
Děkuji HN za zvěřejnění polemiky, četl jsem i rozhovor s p. Dvořákem, názor jsem si udělal. Vážený pane Dvořáku, přeji Vám a celé ČT hodně sil, energie, trpělivosti a držím Vám palce, aby politické hrátky nesnížily kvalitu a profesionalitu ČT, která je z valné většiny na velmi vysoké úrovni.
Vladimír Částka 24.02.2021 22:54
Jestli probíhají jednání Rady ČT v podobném duchu jako úvahy paní Lipovské, hluboce obdivuji psychickou odolnost pana ředitele Dvořáka, který je nucen s radou komunikovat. Chápu, že v rámci svobody projevu, která k demokracii samozřejmě patří, je třeba dát prostor všem názorovým skupinám, ale někdy je to opravdu těžké zkousnout. Už dlouho jsem nečetl podobný blábol, který navíc svědčí o jednoznačném posunu Rady od kontrolní činnosti k šikaně.
Jiří Drahoňovský 24.02.2021 14:06
Taky tomu poskytnutému prostoru nerozumím. Nechte raději tuto paní parlamentním listům, sputniku nebo do Bobovize, ale ne do Hospodářek. Jakože, když tu byl minule 5 minut Žid, tak teď může 5 minut Hitler? Akorát tuhle přisluhovačskou ženskou legitimizujete v duvěryhodných novinách :/
Ivan Kolomazník 24.02.2021 13:05
Milá paní Lipovská, jsem koncesionářem České televize, platím poplatek, který je k provozu ČT nezbytný a podivuji se nad skutečností, že se výše poplatku již mnoho let nezvýšila. Možná byste mohla, jako členka Rady ČT, tuto skutečnost napravit a zasadit se o její projednání. Tím byste mohla být alespoň něčím užitečná pro provoz České televize, která opravdu nezaujatě a objektivně informuje veřejnost a plní tak svoji hlavní funkci veřejnoprávního média. Jinak si Vás dovoluji poopravit - vy nezastupujete nás, koncesionáře. Vy osobně, kromě sama sebe, zastupujete pouze politické strany, která Vás do Rady ČT prostřednictvím svých poslanců nominovaly a možná také zastupujete ještě svoji poradkyni paní Bobošíkovou. Ani v jednom případě se ale nejedná o přínos k fungování České televize ani spokojnosti koncesionářů. Váš článek, plný polopravd, komentovat nehodlám, snad pouze jediný bod - pokud byste někdy viděla smlouvu na dodávku technologie nebo služby, věděla byste, že se před uveřejněním v Registru smluv začerňují pouze pasáže osobního charakteru, tedy jména, podpisy, telefonní čísla a mailové adresy. Čtvrtý odstavec Vašeho článku tedy osobně považuji za lživý.
kholvladimir 24.02.2021 12:37
Vazim si Hospodarek, ze umistuji nazory z obou stran. Ale pani Lipovska je v tomto mimo. Za malo penez malo muziky. Pokud chceme kvalitni zpravodajstvi, bez penez to nejde. A aspon 1 televize nabizi skutecne kvalitni zpravodajstvi. Prima, Nova ani dalsi to nejsou. Jen at ma CT penez vic.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru