Zavřené obchody kvůli pandemii koronaviru mají další oběť. Podnikatel Michal Mička podal insolvenční návrh na své módní značky Pietro Filipi a Kara. Mička se pokoušel domluvit vstup nového investora, který by firmy postavil na nohy. Nakonec ale k dohodě nedošlo. S návrhy na reorganizaci nesouhlasil ani největší věřitel − Česká spořitelna. "Jednání trvají déle, než bylo nutné, pro to, aby firma mohla dál fungovat," řekl Mička v rozhovoru pro HN. Pietro Filipi existuje od roku 1993 a specializuje se na návrh, výrobu a prodej pánské a dámské konfekce. Historie Kary sahá až do roku 1948. Firma se specializuje na kožené a kožešinové výrobky.

Související
Newsletter

Sedmička HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru