Německé pivovary loni prodaly 87 milionů hektolitrů piva, což bylo meziročně o 5,5 procenta méně. Oznámil to německý statistický úřad. Výpadek prodeje tak činil 5,08 milionu hektolitrů, což je pro srovnání skoro polovina roční produkce největší české pivovarnické skupiny − Plzeňského Prazdroje. Odbyt na německém pivním trhu (místní pivovary na něm loni prodaly skoro 83 procent své produkce) sice klesá od poloviny 90. let, tak razantní propad ale dosud nezaznamenal. Největší ranou pro prodej piva byly zavřené restaurace, hospody či zrušené hromadné akce včetně legendárního Oktoberfestu. Například v dubnu trh meziročně propadl o 17,3 procenta a v květnu o 13 procent. V létě pivní trh díky uvolněným hygienickým opatřením zaznamenal mírné zotavení, na podzim se ale se zpřísněním nařízení a s následným znovuzavedením karantény opět propadl.

Související
Newsletter

Sedmička HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru