Tohle se chápe opravdu těžko. Jiná cesta než očkování k porážce epidemie a návratu k normálnímu životu není. A je zřejmé, že čím méně lidí se nechá očkovat, tím více lidí zemře. A přesto ochota k očkování není v Česku vysoká. Pohybuje se mezi 40 a 60 procenty.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • Pravidelné speciály v digitální podobě
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Nevybrali jste si? Přejděte na všechny nabídky předplatného HN.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.

Komentáře ke článku

Miro Kolesar 14.01.2021 17:13
Pane autore, vzpamatujte se co píšete! To snad nemyslíte vážně! Chcete to rozebrat???
Zdenek Najman 12.01.2021 10:08
Já jsem popravdě 50/50. Je mi 25 a je mi úplně jedno, jestli vir chytnu nebo ne. To, co u mě rozhodne je, jestli budu nadále infekční nebo nikoliv. Na ničem jiném nezáleží. Trochu off-topic: Vadí mi, že není větší tlak na osoby, které si svým životním stylem naběhli na těžký průběh nemoci. Konkrétně obézní lidé, kteří zabírají více v poměru více nemocničních lůžek než jiní lidé. I přes vědomí, že obezita vždy způsobovala horší průběh většiny nemocí se prožrali až na kovidárium. Co tím chci říct? Že pokud máme diskriminovat lidi, kteří se nechali očkovat, tak prosím, ale stejně postupujme u obézních lidí. Zavání to trochu "whataboutismem", ale mně to je jedno.
Alexander Doktor 12.01.2021 09:00
Chápu, že je to komentář, který má trochu volnější pravidla, ale přesto si myslím, že manipulace s fakty, kterou tady pan Honzejk používá, by přes editora projít neměla. Osobně souhlasím s názorem, že očkování je samo o sobě bonusem a v některých extrémních případech jím lze něco podmiňovat. Dávat ale na jeho podkladě další bonusy je aktuálně za hranou. Autor se jaksi rozhodl zapomenout, že konkrétně očkování proti CoVidu není něco, co by bylo dostupné pro všechny. Proto ty jeho analogie s nevhodných oblečením nesedí a jsou zcela mimo. Ostatně i jeho výčet důvodů, které podle něj mohou vést k odmítnutí očkování ukazuje na cíleně malý rozhled, (nevěřím, že by si komentátor HN nebyl vědom dalších aspektů jako je třeba náboženské vyznání) i když se snaží alibisticky chránit "kontraindikacemi". Celkově mi tento komentář proto přijde jako nekvalitní, jako něco co je na úrovni diskuse na Facebooku nebo možná vhodné pro Novinky, ale na HN očekávám vyšší laťku žurnalistky.
Pavel Ševčík 12.01.2021 00:20
Soudruh Honzejk očividně nemá problém obhajovat totalitní tendence státu a kastování obyvatelstva.
Otakar Slanar 11.01.2021 19:07
Může mi někdo vysvětlit, jak dlouho mne očkování bude chránit? Jak často se musí očkování opakovat? Může mi někdo vysvětlit, co budeme dělat, až tady bude poletovat deset mutací a očkování bude vždy fungovat jen na tři z nich? Může mi někdo vysvětlit, proč bych se měl nechat očkovat, když jsem nemoc prodělal a nemohu se tedy minimálně půl roku nakazit? Může mi někdo vysvětlit, jak má vypadat očkovací "pas"? Myslíte ty legrační papírové kartičky, co vám vytisknu za halíř kus? A za stovku třeba i podepíšu? Nebo máte na mysli nějaký superhyperultra systém za pár miliard? Něco jako třeeebaaa... no třeba lítačka? Hodně štěstí, pane Honzejk, ale já se očkovat nenechám. Buď jsem neinformovaný, hloupý nebo chci škodit. Vyberte si.
Newsletter

Sedmička HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru