Při veškerých ekonomických bídách, ba téměř jobovkách toho zpropadeného roku 2020 bychom neměli zapomínat, že se jedná vlastně o rok smrti. Smrt, tabuizované téma našeho věku, něco, co se snažíme vytěsnit ze svých životů a zejména neřešit, se tak nevolky stala hlavním tématem přelomového roku, který právě skončil. A tak všechny pláče nad propady a dušením ekonomiky se vlastně staly celkem vítanou alternativou k pláči skutečnému. K tomu pláči, který je namístě. Zažili jsme jednu z největších pandemií v dějinách lidstva, umřelo na ni zatím 1 800 000 obětí − a bůh ví, kolik by to bylo, kdyby se téměř ve všech zemích světa nezastavil život na minimum. Mimochodem, co se počtu úmrtí týče, strkají všechny historické a současné pandemie do kapsy i válečné konflikty, a jsou tak pro nás větším nebezpečím než lidé sami sobě (aspoň to nám budiž jakousi útěchou).
Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:
- Mobilní aplikaci HN
- Web bez reklam
- Odemykání obsahu pro přátele
- On-line archiv od roku 1995
- a mnoho dalšího...
Týden v komentářích HN
Máte zájem o informace v širších souvislostech?
Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.
Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.
Přihlásit se k odběru
Komentáře ke článku