Zhoršující se údaje o epidemii koronaviru držely Česko pátý den po sobě v nejvyšším stupni protiepidemického systému PES, zatím ale nadále platí mírnější, čtvrtý stupeň. Přesun do pátého vláda projedná dnes, Česko by se v něm podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) mohlo ocitnout po vánočních svátcích − tedy od neděle 27. prosince. Na systém jsou navázána opatření proti šíření nákazy, pro zachování platnosti některých z nich je nutný nouzový stav. Ten včera sněmovna prodloužila do 22. ledna, souhlasilo 55 ze 104 přítomných zákonodárců. Pro návrh hlasovali vedle koaličních také poslanci KSČM, kteří kabinet v dolní komoře tolerují. Opoziční strany návrh nepodpořily.

Související
Newsletter

Sedmička HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru