Téma pandemie koronaviru v několika kategoriích dominovalo letošnímu 26. ročníku soutěže Czech Press Photo.

Její výsledky ve středu pořadatelé vyhlašovali prostřednictvím sociálních sítí a internetu. Hlavní cenu v soutěži dostal reportér České tiskové kanceláře Roman Vondrouš. Uspěl se snímkem muže procházejícího v Praze dezinfekční branou, která byla instalována jako opatření proti šíření koronaviru.

V kategorii Každodenní život porota udělila první místo Martinu Divíškovi (EPA) za sérii snímků Praha za dob koronaviru, v kategorii Umění a kultura získal první cenu David W. Černý z Reuters za sérii nazvanou Cirk La Putyka během omezeného vycházení.

Newsletter

Sedmička HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru