Zlínský kraj je silný v podnikatelské tradici. Máme zde dostatek kvalifikovaných lidí, ale také školy (UTB), které vytvářejí ideální prostor pro výzkum a vývoj. Nejsme však jen "průmyslovým krajem" s řadou podnikatelských zón. Masivně se zde rozvíjí oblast cestovního ruchu. Tato skvělá situace přitom není pouze dílem gigantů, ale i malých a středních podniků, které podporují trh, reagují na jeho potřeby, rozvíjejí se a neustále rostou. Jediným bodem, na kterém musí naše politická reprezentace i nadále pracovat, je zlepšování dopravní infrastruktury. Možná se to zdá jako holý nesmysl, ale je to právě období krize, kdy je vhodné začít s podnikáním. Aktuální situace nám nahrává k tomu, abychom se na stará témata dívali jinak, nově. Abychom zapojili prostředky, o kterých jsme možná ani nepřemýšleli. Klíčové bude, aby se firmy naučily vystoupit z davu. Jen tak totiž mohou uspět.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru