Zdanění práce zaměstnanců je v Česku příliš vysoké. Platí to vlastně od začátku novodobého kapitalismu v devadesátých letech a smutný stav i nelichotivou pozici potvrzuje každé další mezinárodní srovnání. Zatěžuje to běžné lidi, podniky i ekonomiku jako celek. Stačí tato fakta k tomu, abychom za prospěšné prohlásili snížení jakékoli daně související s výdělkem o libovolnou částku? Kdo není ortodoxní libertarián či koho srdce netáhne tak doleva, aby zastával názor, že státy dluhy neplatí, asi cítí, že teze "co nejnižší zdanění je vždy dobro" přece jen drhne. Že přece jen záleží na tom, jaká daň se snižuje a o kolik. A jaké to má dopady na stát jako celek. Pojďme tedy z tohoto hlediska prozkoumat i chystané snížení daně z příjmů navrhované poslancem Andrejem Babišem, který na chvilku zapomněl, že je též premiérem.
Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:
- Mobilní aplikaci HN
- Web bez reklam
- Odemykání obsahu pro přátele
- On-line archiv od roku 1995
- a mnoho dalšího...
Týden v komentářích HN
Máte zájem o informace v širších souvislostech?
Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.
Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.
Přihlásit se k odběru