Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) včera ve sněmovně naznačil, že přijdou další, přísnější opatření k omezení šíření koronaviru. Konkrétnější však nebyl. Řekl, že i za současných omezení je kontaktů mezi lidmi stále příliš mnoho. Restrikce se podle Prymuly vždy nedodržují. Největší nápor na zdravotnický systém očekává ministr mezi 3. a 11. listopadem. "Tím je logické, že budeme muset zřejmě představit vládě přísnější opatření," řekl. Nezbývá podle něho příliš času. Dnes se kvůli dalšímu postupu mimořádně sejde vláda. Prymula přitom v pondělí uvedl, že kabinet nebude v tomto týdnu jednat o takzvaném lockdownu. Dalšímu zpřísnění přitom nahrávají také čísla − počet odhalených případů se denně pohybuje i přes 10 tisíc, počet lidí s covidem-19 hospitalizovaných v nemocnicích včera překonal 4000, v těžkém stavu jich je přes 600. S covidem v Česku zemřelo už 1600 lidí, jen za pondělí 89, nejvíce od začátku epidemie. "My v tuto chvíli detekujeme vrcholek ledovce. Ale v té populaci už je mnohem větší nálož, než se původně odhadovalo," uvedl včera Prymula.

Související
Newsletter

Sedmička HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru