"Kdyby k tomu datu nastal takzvaný lockdown, nový typ koronaviru by zmizel," prohlásil v neděli v pořadu Partie na TV Prima a CNN Prima News vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). A o lockdownu (uzavření ekonomiky) mluvil dál. Klíčovým momentem bude podle Hamáčka konec týdne, kdy se uvidí, zda čísla mají tendenci klesat. Pokud by zvolená taktika nezabrala, pak podle něj mnoho možností nezbývá. "Tam je prostě jenom nějaká forma lockdownu." Vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček ale v České televizi prohlásil, že vláda tento týden o úplném uzavření ekonomiky rozhodovat nebude a ani se nechystá v předvánočním období zavírat obchodní centra a obchody. Později premiér Andrej Babiš na sociálních sítích oznámil, že pravděpodobně ve středu se rozhodne, zda vládní opatření přijatá minulé pondělí fungují, nebo zda bude nutné přistoupit k dalším. A vyzval občany, aby opatření proti šíření covidu-19 dodržovali.

Sledujte zpravodajství webů IHNED.czAktuálně.cz.

Související
Newsletter

Sedmička HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru