Od začátku pandemie se v souvislosti s koronavirem objevují různé názory, které nejsou vědecky podložené. Týkají se hygienických opatření, síly viru nebo jeho účinků. Na sociálních sítích i v rámci diskusí mezi laiky i odborníky se vyskytují výroky, kterým spousta lidí věří, přestože nejsou podložené daty. Zatímco odborníci a laici se nemohou shodnout, čísla hovoří jasně: jen ve středu v Česku přibylo 9544 nových případů, což je nejvíc za jeden den od začátku epidemie. Až na dva dny zatím v říjnu denní počet nakažených neklesl pod tři tisíce. V pondělí zemřelo rekordních 58 lidí. Aktuálně je nemocných přes 77 tisíc. Roste i počet hospitalizovaných − v nemocnicích momentálně leží 2678 pacientů s covidem. Vědci napříč obory proto vyzývají, aby lidé nebrali virus ani opatření na lehkou váhu. Naposledy včera se třeba objevila výzva sedmi českých vědců, kteří vyzývají k omezení kontaktů mezi lidmi a důkladnému používání roušek.

Newsletter

Sedmička HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru