Větší využívání práce z domova, k níž byly firmy v koronavirové krizi z velké části přinuceny, se jim na jaře osvědčilo. A developeři nyní rozvažují, zda mají na trend home officu nějak významně zareagovat. Úkol zní: oddělit v jednom, třeba i malém bytě co nejlépe pracovní a soukromý život obyvatel. O důmyslnější proměně bytů v domácí kanceláře se ještě hovořit nedá, některé firmy nejsou něčemu takovému nakloněny. Nicméně první reálné výsledky tu jsou, například v podobě proměny uvažování o společných prostorách domů.

"Na podobu či koncepci našich projektů, které jsou aktuálně ve výstavbě či procházejí povolovacím procesem, to ještě nebude mít vliv. Nicméně považujeme tento trend za tak významný, že pro plánované projekty už úpravy usnadňující práci z domova zvažujeme. Jednat by se mohlo například o změnu dispozic obytných jednotek, případně o vytvoření speciálního zázemí ve společných prostorách bytových domů," popisuje generální ředitel skupin Horizon Yishay Furman.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Sedmička HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru