V sociální demokracii oživují po nezdaru v krajských volbách hlasy, že by strana měla spojit síly s ostatními. A možná i změnit název, aby na kandidátky přilákala více nestraníků. Inspirací je nejen spojování pravicové opozice, ale i úspěšný hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. Ten upozadil logo ČSSD, šel do krajských voleb pod hlavičkou hnutí 3PK a získal téměř 15 procent hlasů. Jako jediný sociální demokrat udrží pozici hejtmana.

"Pravice už došla k tomu, že je nezbytné se před volbami spojovat, to samé musí nastat na levici. Jinak to bude sebevražedný boj," vybízí místopředseda strany Michal Šmarda. Problém je, že o potenciální spojence je nalevo nouze. ČSSD si nemůže vybírat tak jako její někdejší rival ODS, která jedná o koalici pro sněmovní volby s lidovci a TOP 09. Sociální demokraté se drží toho, že s komunisty do celostátní koalice nepůjdou, a tak jediná strana, jejíž preference překonávají aspoň hranici jednoho procenta, jsou Zelení.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.