Lidé, kteří jsou v karanténě nebo v domácí izolaci kvůli nemoci covid-19, mohli včera na vybraných místech z auta hlasovat do senátních a krajských voleb. V Česku je podobný typ voleb úplnou novinkou. A provázela je nízká účast, když takto v celém Česku odvolilo jen několik tisíc lidí. I proto byl průběh "drive-in" voleb plynulý. Hlasovací lístky mohli lidé z auta vhazovat od sedmi ráno do tří hodin odpoledne. Drive-in stanoviště byla otevřena v každém okrese a v Praze na Letné a na Proseku. Údaje o voličích i volební urny skončí na krajských úřadech a urny zůstanou zapečetěné do soboty, kdy se budou sčítat volební hlasy i z řádného termínu voleb, tedy z pátku a soboty. Dnes se bude hlasovat ve speciálních okrscích v domovech seniorů a podobných zařízeních, která jsou kvůli koronaviru uzavřena.

Související
Newsletter

Sedmička HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru