Zatím nejdražším dílem letošního roku je obraz Padající staré flétny od Mikuláše Medka, který se v půlce března na první − a na řadu měsíců také poslední − z velkých letošních aukcí prodal za 6,16 milionu korun. Jakkoliv jde o vysokou cenu, je téměř jisté, že ke konci roku nebude stačit ani na desátou příčku letošní cenové top desítky. Na podzimních aukcích se objeví minimálně tucet obrazů s vyššími vyvolávacími cenami, včetně čtyř děl s cenami přes 20 milionů korun. To je v současné situaci asi nejlepší možná zpráva o českém trhu s uměním.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.