Rozhodně dobré. Možná bych i řekl, že v rámci České republiky nejlepší. Jelikož jsme historicky jako kraj nejslabší v oblasti cestovního ruchu, nejsme téměř postiženi odlivem turistů, jako třeba Praha nebo Karlovy Vary. Dost podnikatelských a pracovních příležitostí v našem kraji také přináší výstavba části úseků R 35. I přesto, že se očekává pokles výroby v sektoru automotive, tak společnost Iveco má naplněnou výrobu a denně zhotoví dvacet autobusů. To má pochopitelně pozitivní vliv i na subdodavatele. Příležitost pro stavební firmy také poskytují různé dotační tituly jako třeba IROP, který letos navýšil finanční prostředky na energetické úspory budov, které se daří čerpat hlavně jednotlivým Sdružením vlastníků jednotek. I přesto, že realizujeme program Kvalifikovaný zaměstnanec, stále se firmy potýkají s nedostatkem pracovních sil zejména ve stavebnictví a zemědělství.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru