Tento muž má asi takové charisma, že i kdyby v televizi oznamoval přistání Marťanů na planetě Zemi, nikdo by ho neposlouchal," zhodnotil pro HN jeden český europoslanec vystupování Valdise Dombrovskise, výkonného místopředsedy Evropské komise. Bývalý lotyšský premiér by se nyní měl stát také eurokomisařem pro mezinárodní obchod. Zatímco jeho vystupování po formální stránce připomíná nezáživnou přednášku, jeho kompetenci nikdo nezpochybňuje.

Pokud ho ve funkci potvrdí Evropský parlament, obsadí Dombrovskis v rámci Evropské komise klíčové portfolio. Nebude prvním občanem Lotyšska, který se ve společných unijních institucích propracoval až na špičkovou pozici. Což je něco, co se Česku, více než pětkrát větší zemi, než je Lotyšsko, vůbec nedaří.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.