Ze všech stran na nás útočí. Škoda Auto začne vyrábět svůj první plně elektrický vůz, automobilová značka Tesla trhá rekordy na burze, v ústech se nám točí elektrické kartáčky, řešíme nedostatečnou kapacitu baterií mobilních telefonů a bezdrátových sluchátek. Dokonce mě při nedávném banálním nákupu (slovně) atakoval prodavač s nabídkou elektrické koloběžky za zvýhodněnou cenu.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku

Josef Šoltes 09.09.2020 10:34
Článek o ničem, který vlastně tvrdí, že cesta, po které jdeme, je ta špatná, ale alternativu nakonec nenabízí. Ano, bylo by hezké využít peníze z EU, ale ona ČR prostě nemá ideální podmínky. Nemá pobřeží moře, kde se dají výhodně stavět VtE a lidé je za barákem nechtějí. Nemá takové podnebí, aby ji spotřebu v pohodě pokryly FVE v kombinaci třeba s přečerpávacími elektrárnami (které navíc není kde postavit), které se také staví poměrně draze a obtížně. A co nám tedy zbývá? Plyn? Opravdu chceme stavět elektrárny na plyn, který budeme kupovat z Ruska? A které lze sice postavit rychle, ale provozně jsou v konečném součtu dražší než jádro? Jaké východisko mimo atom mi autor nabídne? Samozřejmě podpora malých FVE na střechách, ideálně s baterií, je důležitá. Ale to se už děje a spotřebu nám to nezachrání.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru