Zatím se tu pasou krávy s tradičními zvonci, rolby a sněhová děla stojí zaparkované u stanice lanovky a zdá se, že na zimu u rakouského Villachu ještě nikdo nemá ani pomyšlení. Opak je ale pravdou. Nejen tam, ale i v médiích se neustále přetřásá, jak bude vypadat lyžařská sezona v koronavirových časech. Z hlediska příjmů rakouského cestovního ruchu klíčová část roku. Tu předchozí pandemie předčasně ukončila a na provozovatelích areálů je znát, že to znovu zažít nechtějí.

Na vrchol Gerlitzen Alpe se dostanete i teď, v závěru léta, dvěma lanovkami. U pokladny dezinfekce na ruce a všude výzvy o dodržování aspoň metrových rozestupů. Jestliže chcete nastoupit do kabinky pro čtyři osoby, měli byste si prohlédnout nákres, který říká, jak se v ní usadit. Pokud jste kupříkladu rodina, můžete ji obsadit celou. Pokud cestujete sami, tedy spolucestující je "cizí", měli byste do ní nastoupit nanejvýš dva. Ale ne jen tak halabala. Jeden se usadí proti směru jízdy do jednoho rohu, druhý po směru jízdy úhlopříčně do druhého, aby byla vzdálenost co největší. Samozřejmě s rouškou či šátkem přes nos a ústa. Na čtyřsedačkové lanovce pak ideálně také obsazovat krajní místa.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Sedmička HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru