V Brně jezdí autobusem MHD hrdina. Tak dobře, spíš takový malý hrdina, ať to zase nepřeženeme. Svět zrovna před zkázou nezachránil. Ale klidně to slovo použijme. Už jen pro povzbuzení. 

Josef Prokeš z Brna jezdí městskými autobusy šestnáct let, v pondělí odpoledne dojel na konečnou v Obřanech a vidí, že kolega má na kapotě autobusu plakát SPD, na kterém je napsáno: "Zdravé školství bez inkluze". Josef Prokeš má dceru s autismem, ta chodí do běžné školy a má samé jedničky. Josef Prokeš se tedy vzbouřil. Dřív nebo později by musel autobus se sloganem urážejícím jeho a další děti sám řídit. Obrátil se na nadřízeného, ten mu ale řekl, že pokud s takovým autobusem odmítne jet, bude mít neomluvenou absenci. Josef Prokeš neustoupil, napsal brněnské primátorce Markétě Vaňkové z ODS, která zařídila, že nebude muset vůz s plakátem SPD používat, a navíc se ozval i jeden z ředitelů brněnského dopravního podniku, který vedle pochopení pro řidičovy pohnutky přislíbil zavést jasnější pravidla pro reklamu na městských vozech.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku

jp.straka 06.09.2020 23:20
Oprava předchozího komentáře: myšleno Romana SMETANY
jp.straka 06.09.2020 23:19
Jen drobná oprava k případu ROmana Fialy: Nejvyšší soud ho pouze dočasně propustil nařízeného z výkonu trestu, a to do doby věcného projednání stížnosti ministra spravedlnosti (t. č. Jiřího Pospíšila) pro porušení zákona. Jenže nakonec ve věci rozhodl tak, že zákon porušen nebyl, takže Smetena se musel do vězení vrátit (tedy trest si nakonec"odseděl" celý).
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru