V ODS už je jen řadovým členem, včerejší zproštění viny z podplácení v sedm let táhnoucí se kauze bývalého premiéra Petra Nečase však mnoho jeho spolustraníků i politických konkurentů přijalo s radostí. A slovy, že jinak to ani nemohlo dopadnout. Na jedné straně stáli žalobci, kteří tvrdili, že Nečas na podzim roku 2012 překročil pomyslnou čáru, když trojici poslanců ODS měl nabídnout lukrativní posty výměnou za to, že ve sněmovně podpoří návrh, s kterým nesouhlasí. Na druhé Nečas i řada politiků, kteří tvrdili, že podobné vyjednávání je běžné, a zároveň rozporovali, že by bývalý premiér takovou nabídku, s jakou obžaloba operovala, někdy vyřkl. Na klíčový důkaz obžaloby, odposlechy, vůbec nedošlo. Soudkyně Obvodního soudu pro Prahu 1 Helena Králová je odmítla nechat přehrát s tím, že vyšetřovatelé se měli k informacím zkusit dostat jinak.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.