Britové by podle své vlády měli zhubnout. Podle dat z roku 2018 jsou skoro dvě třetiny dospělých občanů ve Velké Británii obézní nebo mají nadváhu. Stejný problém se týká 30 procent dětí. Vláda proto oznámila, že výrazně omezí reklamu na nezdravé jídlo nebo zakáže akce, v rámci kterých supermarkety zákazníkům nabízejí k nákupu jednoho nezdravého jídla, například slaných brambůrků, další balení zdarma. "Budeme šťastnější, zdravější a odolnější vůči nemocem, jako je covid-19, když se vyrovnáme s problémem obezity," prohlásil premiér Boris Johnson. Část byznysu se ale bouří a tvrdí, že vláda ohrozí příjmy firem a pracovní místa.

Kroky britské vlády míří proti potravinám s vysokým obsahem cukru, tuku a soli. Omezení tedy zasáhne jídla, jako jsou hamburgery, sladké tyčinky, smažené rybí prsty nebo zmiňované chipsy.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.