Za poslední měsíc se počet nakažených celosvětově zvýšil o šest milionů, nejnovější milion přibyl za pouhé tři dny. Počet obětí nemoci covid-19 se podle Univerzity Johnse Hopkinse blíží 645 tisícům. Největší podíl na rychlém růstu počtu případů měly v posledních dnech USA, které už registrují přes 4,1 milionu infikovaných, Brazílie s 2,4 milionu a Indie s 1,4 milionu lidí. Ze zemí EU dosud nejvíc případů zaznamenalo Španělsko, přes 300 tisíc. V Česku se zatím koronavirem infikovalo přes 15 tisíc lidí. Včera se ale výrazně snížil počet aktuálně nemocných: ráno jich ministerstvo zdravotnictví uvádělo více než 5200, večer už jen 3479, tedy o třetinu méně. Výrazně se zvedl i údaj o počtu vyléčených z 9590 na 11 423. Audit statistik nařídil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Podle Ústavu zdravotnických informací a statistiky byly některé hygienické stanice v poslední době vytíženy eliminací epidemie v lokálních ohniscích a aktualizace údajů o vyléčených pro ně nebyla prioritou. Denní počet nových případů nicméně minulý týden v Česku čtyřikrát po sobě přesáhl dvě stovky. Země proto zavedla několik přísnějších opatření.

Více čtěte v rubrice Události

Související
Newsletter

Sedmička HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru