Automobilka Volkswagen nyní spustila objednávky elektromobilu ID.3. Zákazníci by je měli dostat na podzim. Pro značku se jedná o typ, který je důležitý pro splnění limitů emisí CO2. Jeho uvedení přitom komplikovaly problémy s palubním softwarem. Výrobce slibované letní uvedení na trhu stihl jen díky tomu, že prvním majitelům vybrané funkce do auta dohraje dodatečně. Stejně tak VW zatím zcela neplní svůj slib o tom, že ID.3 bude stát stejně jako naftový hatchback Golf. Elektromobil s dojezdem 420 km vyjde v Německu v přepočtu na 975 tisíc korun. A byť je to částka mezi podobnými elektrovozy výhodná, slibované hodnotě se přiblíží až ve chvíli, kdy se od ní odečte příspěvek od státu a výrobce ve výši 250 tisíc Kč. ID.3 má výrazně zlevnit s příchodem varianty s dojezdem 330 km, jež by se měla vejít do 800 tisíc korun. Nový vůz je možné objednat i v Česku, ceny budou oficiálně oznámeny 27. července. Firma včera omylem dočasně otevřela konfigurátor i pro Česko, ceny v něm odpovídaly německým.

Elektromobil Volkswagen ID.3.
Elektromobil Volkswagen ID.3
Foto: archiv firmy
Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru