Předseda polské vládní strany Právo a spravedlnost Jaroslaw Kaczyński se pochlubil nápadem, že by polská média měla přejít do polských rukou. Za příklad dal českou mediální scénu, kde nejdůležitější vydavatelství, rádia a televize postupně odkoupili místní miliardáři. Z trhu se stáhli němečtí, francouzští nebo američtí investoři. Kaczyńskému leží v žaludku především němečtí majitelé novin. Vláda by podle něj měla tlačit na to, aby média "hleděla na realitu více realisticky". Nechce prý podceňovat vliv médií na názory mladých lidí, kteří "mohou snadněji podlehnout různému přesvědčování". Zároveň ujišťuje, že jeho strana nepodnikne nic, co by postihovalo svobodu médií.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku

Robert Novotný 20.07.2020 11:30
Zmiňovaný článek, co napsal deník Fakt, byl opravdu silné kafe, hodně urážlivý a zmanipulovaný vůči prezidentovi Dudovi. Tedy hodně přes čáru, co by si média měla dovolit. Myslím si, že kdyby jakékoli noviny, i u nás, nechaly publikovat takový článek o prezidentovi, tak by administrativa postupovala stejně a stěžovala si. Demokraticky zvolená hlava státu by měla být respektována a né tak uboze napadána. Co se týče TVP, je to hlásná trouba vládnoucí strany PiS a nelze od nich v tuto chvíli čekat vyvážené zpravodajství, ale nesnižuje se na pokleslou úroveň deníku Fakt.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru