Místo, kde u stolu sedí nenápadný muž v brýlích a bílé košili, ohraničovala ve 30. letech přepážka a seděl tu pracovník Všeobecného penzijního ústavu. Teď je to součást trochu improvizované kavárny v domě Radost na pražském Žižkově. Muž v brýlích poděkuje servírce za kafe a požádá ji, ať ho připíše na účet. Na místě platit nemusí, je spolumajitelem celé budovy, která desítky let sloužila jako sídlo odborových svazů. Martin Louda ji koupil před dvěma lety s rodinou Valových, známých jako majitelé největšího českého prodejce koupelnového vybavení Siko. "Za dům jsme dali zhruba miliardu korun, další miliardu teď plánujeme investovat do jeho celkové proměny," říká. Zatímco Valovi v projektu figurují čistě jako investoři, Louda je výkonným manažerem a má proměnu na starosti.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.