Stovka lidí v pondělí odletěla se společností Ryanair z pardubického letiště do Alicante. Letiště bylo kvůli pandemii koronaviru zavřené pro osobní přepravu od poloviny března, letem do španělského letoviska obnovilo provoz pravidelné linky. V sobotu už odletěl první charter do Burgasu v Bulharsku. "Po tak dlouhém a složitém období se otevřela první pravidelná linka. V červenci budeme létat jednou týdně, linky jsou krásně vytížené, i když se ještě dají koupit letenky. Od srpna budou dvě linky týdně," řekla Hana Šmejkalová, ředitelka společnosti East Bohemian Air­port. Cestující museli vstoupit do terminálu v rouškách, které si museli ponechat i v letadle. Za období, kdy se z Pardubic nelétalo, se neuskutečnilo 150 letů. East Bohemian Airport požádala své akcionáře, Pardubice a kraj, aby 16 milionů korun určených v základním kapitálu na investice šlo na provozní náklady.

Související
Newsletter

Sedmička HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru